Վերաբացվել է Ստեփան Զորյանի տուն-թանգարանի մշտական և ժամանակավոր ցուցադրությունը
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ վերաբացվել է Վանաձորի Ստեփան Զորյանի տուն-թանգարանի մշտական և ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ արդիականացված և գեղարվեստական նոր ձևավորմամբ:
Վերաբացումը տեղի է ունեցել «Աջակցություն մշակութային ժառանգության պահպանմանն ու հանրահռչակմանը» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում: Ծրագրի նպատակն է նպաստել Ստեփան Զորյան գրողի հանրահռչակմանը, ստեղծել ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան թանգարանային ցուցադրության հատված, նորովի ներկայացնել թանգարանային միջավայրը՝ ամրապնդելով թանգարան-այցելու կապը:
Արդիականացված ցուցադրությունը Ստեփան Զորյանի կյանքի և գործունեության ճանաչման ու բացահայտման նոր հարթակ է հանրության համար:

The permanent and temporary exhibitions of Stepan Zoryan's house-museum have reopened
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia, the permanent and temporary exhibitions of the Stepan Zoryan House-Museum in Vanadzor have been reopened with a modernized and new artistic design.
The reopening took place within the framework of the “Support to the Preservation and Popularization of Cultural Heritage” grant program. The goal of the program is to popularize the writer Stepan Zoryan, create a museum exhibition section in accordance with modern standards, and present the museum environment in a new way, thereby strengthening the museum-visitor connection.
The modernized exhibition is a new platform for the public to recognize and discover the life and work of Stepan Zoryan.