Կանցկացվի Ավիամոդելային երրորդ փառատոնը
ԿԳՄՍ նախարարության նախաձեռնությամբ և Պաշտպանության նախարարության աջակցությամբ հոկտեմբերի 5-ին` ժամը 12:00-ին, «Արզնի» ռազմական օդանավակայանում տեղի կունենա Ավիամոդելային երրորդ փառատոնը:
Փառատոնը համախմբում է ոլորտի մասնագետներին փորձի փոխանակման, ցուցադրական թռիչքների և պատրաստված մոդելների ցուցադրության նպատակով:
Փառատոնի ընթացքում ներկայացվելու է երկու հարթակ՝ թռիչքուղի և ցուցադրական: Թռիչքուղու հարթակում իրենց մոդելներով թռիչքներ են իրականացնելու նախ պրոֆեսիոնալ և սիրողական ավիամոդելավարները, ապա Հայաստանում գործող խմբակները, բուհերը և լաբորատորիաները:
Ցուցադրական հարթակում պատրաստի մոդելներով և ձեռքբերումներով են ներկայանալու անհատ ավիամոդելավարները, ապա նաև գործող խմբակները, բուհերն ու լաբորատորիաները:
Միջոցառման մուտքն ազատ է: Փառատոնին ներկա գտնվելու համար տրամադրվում է անվճար ավտոբուս, որից օգտվելու համար անհրաժեշտ է պարտադիր լրացնել հայտ՝ հետևյալ հղումով: Ավտոբուսը ժամը 11:00-ին կշարժվի Ստեփան Շահումյանի անվան հրապարակից:

The Third Aircraft Model Festival Will Be Held
On the initiative of the Ministry of Civil Aviation and the Aviation Industry, and with the support of the Ministry of Defense, the Third Aviation Modeling Festival will be held on October 5 at 12:00 at Arzni Military Airport.
The festival brings together specialists in the field to exchange experiences, demonstrate flights, and display finished models.
Two platforms will be presented during the festival: a runway and a demonstration. On the runway platform, professional and amateur aviation modelers will first fly their models, followed by groups, universities, and laboratories operating in Armenia.
Individual aviation modelers, as well as operating groups, universities, and laboratories, will present their finished models and achievements on the demonstration platform.
Admission to the event is free. A free bus is provided to attend the festival. To use it, please fill out an application at the following link. The bus will depart from Stepan Shahumyan Square at 11:00.