Կցուցադրվեն Կիլիկիայում հայկական պետության ժամանակաշրջանի ցուցանմուշներ
Հայաստանի պատմության թանգարանում կվերաբացվի մշտական ցուցադրությունից ևս մեկ հատված՝ «Կիլիկիոյ Հայոց թագավորութիւն․ կարողութեամբն Աստուծոյ» խորագրով։
Ցուցադրությունն ընդգրկում է Կիլիկիայում հայկական պետության գոյության ժամանակահատվածը՝ 11-14-րդ դարերը։
Ցուցադրությունում ներկայացված են թանգարանի դրամագիտական հավաքածուներում պահվող իշխանապետության և թագավորության շրջանի, ինչպես նաև համաժամանակյա այլ պետությունների դրամներ, արքայական ընտանիքների տոհմածառը, մետաքսյա վերնազգեստ:
Ցուցադրվող նմուշները Կիլիկիայի հայկական հզոր պետության այն բացառիկ մասունքներն են, որոնք հնարավորություն կտան այցելուներին հետևելու Կիլիկիայի իշխանապետության կայացման և հայոց պետության ստեղծման ու զարգացման ընթացքին։

Exhibits from the period of the Armenian state in Cilicia will be displayed
The Museum of the History of Armenia will reopen another part of the permanent exhibition, "The Armenian Kingdom of Cilicia, by the power of God."
The exhibition covers the period of the Armenian state's existence in Cilicia, from 11 to 14 centuries.
The exhibition presents drams from the period of the principality and the kingdom, as well as other contemporary states, the family tree of the royal families, and silk outerwear kept in the museum's numismatic collections.
The displayed samples are the unique relics of the powerful Armenian state of Cilicia, which will enable visitors to follow the process of establishing the principality of Cilicia and the creation and development of the Armenian state.