«Մալխասի արվեստը երևանցիներն են. նրա կատարումներում կան քաղաքի փողոցները, մարդկանց ձայներն ու նրանց տրամադրությունը: Իր ջազով նա ստեղծել է մի Երևան, որը հիշեցնում է մեզ, թե որքան հարուստ է մեր մշակույթը և մեր քաղաքի ոգին:
Երևանի քաղաքապետարանն ուրախ է մաս կազմելու Մալխասի 80-ամյակին նվիրված այս միջոցառմանը։ Այն բացառիկ հնարավորություն է միավորելու ջազի սիրահարներին, հարգանքի տուրք մատուցելու մաեստրոյի տասնամյակների աշխատանքին:
Մաեստրո, շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր 80-ամյակի կապակցությամբ։ Մաղթում եմ առողջություն և ստեղծագործական նոր նվաճումներ»,- գրել է քաղաքապետը:

"The art of Malkhas is the people of Yerevan." Tigran Avinyan
"The art of Malkhas is the people of Yerevan. In his performances are the city's streets, the people's voices, and their mood. With his jazz, he has created a Yerevan that reminds us how rich our culture and the spirit of our city are.
Yerevan Municipality is happy to participate in this event dedicated to Malkhas' 80th birthday. It is a unique opportunity to unite jazz lovers and pay tribute to the maestro's decades of work.
Maestro, I congratulate you on your 80th birthday. I wish you health and new creative achievements," the mayor wrote.