Տեղի է ունեցել Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակին նվիրված երգի պրեմիերան (ՏԵՍԱՀՈԼՈՎԱԿ)
Տեղի է ունեցել Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակին նվիրված «Jamais» («Երբեք») երգի և տեսահոլովակի պրեմիերան: Երգը նվիրված է Շառլ Ազնավուրին. պատրաստվել է մաեստրոյի 100 ամյակի շրջանակում՝ Կառավարական հանձնաժողովի որոշմամբ, ԿԳՄՍ նախարարության և Հրաչյա Պողոսյան հիմնադրամի աջակցությամբ։ Նախագծի վրա հսկայական թիմ է աշխատել՝ Հայաստանում և Ֆրանսիայում։
Երգի խոսքերի հեղինակը Բատիստ Ֆոմերն է, երաժշտության հեղինակը՝ կոմպոզիտոր Շուշան Սարգսյանը: Նախագծում ընդգրկված են 10 հայտնի արտիստներ Ֆրանսիայից և Հայաստանից՝ Հելեն Սեգարա, Ժուլիեն Դասեն, Ջուլիանա Գրիգորյան, Սոնա Ռուբենյան, Գևորգ Հակոբյան, Մաշա Մնջոյան, Աննա Խաչատրյան, Արամ MP3, Հովհաննես Այվազյան և Էրիկ Կարապետյան:

The premiere of the song dedicated to the 100th anniversary of Charles Aznavour took place (VIDEO)
The premiere of the song "Jamais" ("Never"), dedicated to the 100th anniversary of Charles Aznavour, took place. The song was dedicated to Charles Aznavour, prepared within the framework of the maestro's 100th anniversary, by the decision of the Governmental Commission, with the support of the Ministry of Education and Culture and the Hrachya Poghosyan Foundation. A vast team worked on the project in Armenia and France.
The author of the lyrics is Batiste Fomer, and the author of the music is composer Shushan Sargsyan. The project includes ten famous artists from France and Armenia: Helen Segara, Julien Dassin, Juliana Grigoryan, Sona Rubenyan, Gevorg Hakobyan, Masha Mnjoyan, Anna Khachatryan, Aram MP3, Hovhannes Ayvazyan. and Eric Karapetyan.