Հայաստանում կանցկացվի «Նորարար միասին» Ֆրանկոֆոն միջազգային ամառային ճամբարը
Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ֆրանսախոս տարածաշրջանային կենտրոնի (CREFECO) կողմից՝ օգոստոսի 20-26-ը Հայաստանում «Նորարար միասին» Ֆրանկոֆոն միջազգային ամառային ճամբարը անցկացնելու նպատակով:
Նախատեսվում է յուրաքանչյուր անդամ երկրից (10 երկիր)՝ ֆրանսերենի ազգային օլիմպիադայի հաղթող ճանաչված ավագ դպրոցի 2 աշակերտի մասնակցություն՝ իրենց ղեկավարի հետ: CREFECO-ն նպատակահարմար է գտել Ֆրանկոֆոն միջազգային ամառային ճամբարը կազմակերպել Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի («Սիմոնյան» կրթական հիմնադրամ) Դիլիջանի մասնաճյուղում, որի հարկի տակ գտնվում է նաև հյուրատունը:
Ըստ հիմնավորման՝ ամառային ճամբարը, որը բացառիկ և յուրահատուկ հնարավորություն է պատանիների համար թե՛ ֆրանսերենի խթանման համար, թե՛ նոր կրթական հնարավորությունների փորձարկման, թե՛ նոր ընկերների և աշխարհը տարբեր երկրներից եկած հասակակիցների միջոցով ճանաչելու համար:

"Innovator Together" Francophone international summer camp will be held in Armenia
The Francophone Regional Center of Central and Eastern Europe (CREFECO) will hold the International Francophone Summer Camp "Innovator Together" in Armenia from August 20 to 26.
Two high school students from each member country (10 countries) recognized as winners of the National French Olympiad are planned to participate with their supervisors. CREFECO found it expedient to organize the Francophone international summer camp in the Dilijan branch of the Tumo Center for Creative Technologies ("Simonyan" Educational Foundation), under whose roof the guest house is also located.
According to the rationale, the summer camp is a unique opportunity for teenagers to both promote French, try new educational opportunities, and get to know the world through new friends and peers from different countries.