Շառլ Ազնավուրին նվիրված դիմաքանդակների ինտերակտիվ ցուցահանդես (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Two Arcs-ում տեղի է ունեցել քանդակագործ Մկրտիչ Մազմանյանի՝ Շառլ Ազնավուրին նվիրված դիմաքանդակների ինտերակտիվ ցուցահանդեսը։
Ցուցահանդեսին ներկայացված էին վարպետի՝ Ազնավուրին պատկերող դիմաքանդակները, կոմպոզիցոն աշխատանքներն ու գծանկարները։
Արվեստասերներին է ներկայացվել նաև Մազմանյանի ստեղծագործական ուղուն նվիրված պատկերագիրքը։
Միջոցառմանը ներկա էին «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր և հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Նիկոլայ Ազնավուրը և նրա կինը՝ «Ազնավուր» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Քրիստինա Ազնավուրը, արվեստի գործիչներ և արվեստասերներ։
Նշենք, որ ցուցահանդեսն իրականացվում է Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում։ Այն կգործի մինչև մայիսի 10-ը։

Interactive exhibition of sculptures dedicated to Charles Aznavour (PHOTOS)
An interactive exhibition of sculptor Mkrtich Mazmanian's face sculptures dedicated to Charles Aznavour occurred at Two Arcs.
The master's portrait sculptures, compositional works, and drawings of Aznavour were presented at the exhibition.
The picture book dedicated to Mazmanyan's creative path was also presented to art lovers.
Nicolai Aznavour, co-founder and chairman of the Board of Trustees of the "Aznavour" Foundation, and his wife, Christina Aznavour, executive director of the "Aznavour" Foundation, were among the art figures and art lovers present at the event.
It should be noted that the exhibition is held within the framework of the jubilee events dedicated to Charles Aznavour's 100th birthday. It will be valid until May 10.