«Ուզում ենք՝ թատրոնը հարգեն». Վարդան Մկրտչյանը՝ «Գոյ» թատրոնի աշխատակիցներին
Սունդուկյանի անվան ակադեմիական թատրոնի ղեկավար Վարդան Մկրտչյանն անդրադարձել է «Գոյ» թատրոնի աշխատակիցների դժգոհությանը։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում հարցին, թե ինչու թույլ չեն տալիս, որ «Գոյ»-ի աշխատակիցները մուտք գործեն թատրոն, նա պատասխանել է. «Թույլ տալիս ենք։ Ուղղակի ուզում ենք թատրոնը հարգեն․ Սունդուկյանի թատրոնի յուրաքանչյուր աշխատակից անցաթղթերը լրացրել է, թող իրենք էլ լրացնեն, 1-2 օրվա ընթացքում քարտերը կտանք։ Մենք ասում ենք՝ լրացնեիք մեկ շաբաթ առաջ, արդեն կմտնեիք, ի՞նչ խնդիր կա»,- ասել է նա։
Հարցին՝ ինչպես է պատկերացնում «Գոյի» թատրոնի ներկայությունը «Սունդուկյանի» կազմում, Մկրտչյանն ասել է. «Ես առաջնորդվում եմ կառավարության որոշումով․ կա որոշում, և կարող է լինել «Գոյ» թատրոնը այս կազմի մեջ, ես որևէ խնդիր չեմ տեսնում։ Ես նաև պատկերացնում եմ, թե ինչպես կարելի է այդ թատրոնն առաջ մղել, դա արդեն իմ խնդիրն է»:

«Мы хотим, чтобы театр уважали». Вардан Мкртчян работникам театра «Гой»
Руководитель академического театра имени Сундукяна Вардан Мкртчян коснулся недовольства сотрудников театра "Гой".
На брифинге с журналистами на вопрос, почему сотрудников "Гоя" не пускают в театр, он ответил: " Мы не запрещаем. Мы просто хотим, чтобы театр уважали. Все сотрудники театра Сундукяна заполнили пропуска, пусть и они заполняют, мы им выдадим карточки в течение 1-2 дней. Мы говорим, если бы вы заполнили его неделю назад, вы бы уже вошли, в чем проблема? ", - сказал он.
На вопрос, как он представляет себе присутствие театра "Гой" в составе "Сундукяна", Мкртчян ответил: «Я руководствуюсь решением правительства. есть решение, и театр "Гой" может быть в этом составе, я не вижу никакой проблемы. Я также представляю, как можно раскрутить этот театр, это уже моя задача».