Հայաստանում առաջին անգամ կձայնագրվի և կթողարկվի Տիգրան Մանսուրյանի կոնցերտների ալբոմը
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Տիգրան Մանսուրյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ։
«Սիրելի՛ մաեստրո, շնորհավորում եմ Ձեզ 85-րդ տարեդարձի առթիվ։ Ուրախ եմ, որ Ձեր ողջ անսպառ եռանդով շարունակում եք աշխատել։
Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ Երևանի քաղաքապետարանի ֆինանսավորմամբ՝ 2024 թվականին Հայաստանում առաջին անգամ կձայնագրվի և կթողարկվի Ձեր կոնցերտների ալբոմը՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի և անվանի մենակատարների մատուցմամբ: Թողարկումից հետո ալբոմը հասանելի կդառնա միջազգային առաջատար մեդիահարթակներում։
Սիրելի՛ մաեստրո, վստահ եղեք, որ իմ և Երևան համայնքի կողմից արվելու է ամենը՝ ձեր նվիրումն ու ջանքերը արժանիորեն հատուցելու համար»։

Впервые в Армении будет записан и выпущен концертный альбом Тиграна Мансуряна
«Дорогой маэстро, поздравляю вас с 85-летием. Я рад, что вы продолжаете работать со всей своей неиссякаемой энергией.
Хочу сообщить Вам, что при финансировании мэрии Еревана в 2024 году впервые в Армении будет записан и выпущен альбом Ваших концертов в исполнении Государственного симфонического оркестра и известных солистов Армении. После релиза альбом будет доступен на ведущих мировых медиаплатформах.
Дорогой маэстро, будьте уверены, что я и ереванская община сделаем все, чтобы вознаградить вашу преданность и усилия делу».