Սուրեն Շահվերդյանը` Ստանիսլավսկու անվան թատրոնի տնօրեն
Դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը Երևանի Կ․ Ստանիսլավսկու անվան ռուսական պետական դրամատիկական թատրոնի անձնակազմին է ներկայացրել թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, բեմադրիչ Սուրեն Շահվերդյանին։
Նշանակումն արվել է վեց ամսով, որից հետո, ըստ օրենքի, կհայտարարվի մրցույթ՝ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար։
2019թ․-ից Կ․Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնի տնօրենի պաշտոնն զբաղեցնում էր «Արմմոնո» միջազգային թատերական փառատոնի տնօրեն, դերասանուհի Մարիաննա Մխիթարյանը։ Օրերս նա հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել։ Մարիաննա Մխիթարյանը կշարունակի պաշտոնավարել թատրոնում որպես տնօրենի խորհրդական։

Сурен Шахвердян, директор театра имени Станиславского
29 декабря заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Даниэл Даниелян представил коллективу Российского государственного драматического театра имени Станиславского, временно исполняющего обязанности директора театра, режиссера Сурена Шахвердяна
Назначение произведено на шесть месяцев, после чего, согласно закону, будет объявлен конкурс на вакантную должность директора.
С 2019 года директором Русского драматического театра имени К. Станиславского являлась директор Международного театрального фестиваля «Арммоно» ,актриса Марианна Мхитарян. На днях она подала заявление об отставке. Марианна Мхитарян продолжит работу в театре в качестве советника режиссера.