Վարչապետը տիկնոջ հետ այցելել է «Կոմունիզմի մահվան տեսիլները» խորագրով ցուցահանդես
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանը այցելել են Գյումրի՝ Սերգեյ Մերկուրովի տուն-թանգարան, որտեղ ծանոթացել են նկարիչ Կարեն Օհանյանի «Կոմունիզմի մահվան տեսիլները» խորագրով անհատական ցուցահանդեսին ներկայացված նմուշներին:
Ցուցահանդեսը բացվել է հոկտեմբերի 22-ին՝ նկարչի նախաձեռնությամբ, որը գործելու է մինչև 2024 թ. հունվարի վերջ: Ցուցադրված են 12 աշխատանքներ, որոնցում երկու ժանր է գերիշխում՝ պեյզաժը և նատյուրմորտը: Կարեն Օհանյանի աշխատանքների նոր շարքում երկու այս ավանդական ժանրերը ստացել են անսպասելի, նորարար և տպավորիչ մեկնաբանություն: Իր գործերում նա կոմունիզմի մահվան և պատերազմի մասին արտահայտվում է երբեմն ուղիղ, երբեմն ստեղծում նկարչական տպավորիչ սիմվոլներ և մետաֆորներ:

Премьер-министр вместе с супругой посетил выставку «Видения смерти коммунизма».
Премьер-министр Никол Пашинян и госпожа Анна Акопян посетили дом-музей Сергея Меркурова в Гюмри, где ознакомились с образцами, представленными на персональной выставке художника Карена Оганяна под названием "Видения смерти коммунизма".
Выставка открылась 22 октября по инициативе художника и продлится до конец января 2024 года. Показаны 12 работ, в которых доминируют два жанра: пейзаж и натюрморт. В новой серии работ Карена Оганяна эти два традиционных жанра получили неожиданную, новаторскую и впечатляющую интерпретацию. В своих произведениях он иногда прямо говорит о гибели коммунизма и войны, иногда создает впечатляющие живописные символы и метафоры.