Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վահագն Հայրապետյանի 55-ամյակը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ջազմեն, դաշնակահար Վահագն Հայրապետյանի ծննդյան 55-ամյակի առիթով: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի պարոն Հայրապետյան, սիրելի Վահագն,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 55-ամյակի առիթով: Դուք առանձնահատուկ վաստակ ունեք Հայաստանում ջազային և ընդհանրապես երաժշտարվեստի զարգացման և մատուցման գործում:
Ձեր նվիրումը երաժշտությանը, արվեստին, ստեղծագործական Ձեր կերպարը մեր մշակութային կյանքում կարևոր նշանակություն ունեն: Առանձնահատուկ ուզում եմ շեշտել Ձեր աշխատասիրությունը, որով բարձրացնում եք ոչ միայն աշխատանքի, այլև արվեստի վարկը, ապացուցելով, որ այդ թվում արվեստում՝ աշխատանքն է առաջընթացի իմաստալից, արժանապատիվ և հուսալի ճանապարհը:

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message on the 55th birthday of Vahagn Hayrapetyan, an honored figure of RA art, jazzman, and pianist. In particular, it is said in the news:
"Dear Mr. Hayrapetyan, dear Vahagn,
I heartily congratulate you on your 55th birthday. You have exceptional merit in developing and presenting jazz and music in general in Armenia.
Your dedication to music, art, creativity, and image is essential in our cultural life. I especially emphasize your diligence, with which you raise the credit not only for work but also for art, proving that, including in art, work is a meaningful, dignified, and reliable way of progressing.
With your art and activity, you contribute to the fact that optimism never fades or loses its luster.