Ռանոսը կառավարության որոշմամբ ազատվեց զինվորական ծառայությունից
Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հրանտ-Լեոն Ռանոսը այսօր կառավարության որոշմամբ ազատվեց պարտադիր զինվորական ծառայությունից։
«Հրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսը հանդես է գալիս ֆուտբոլի Հայաստանի Հանրապետության ազգային հավաքական թիմի կազմում, մասնակցելու է ֆուտբոլի ուսումնամարզական հավաքներին և միջազգային մրցաշարերին: Հետևաբար՝  անհրաժեշտություն է առաջացել Գրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսին ազատել  շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայությունից՝ հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2019 թվականի փետրվարի 15-ի «Քաղաքացուն բացառիկ դեպքերում պարտադիր զինվորական ծառայությունից ազատելու կարգը սահմանելու մասին» № 89-Ն որոշման հավելվածի 2-րդ կետի 2-րդ ենթակետը»,- այս մասին ասվում է կառավարության հիմնավորման մեջ։
Նշենք, որ Ռանոսը այս տարի է միացել ազգային հավաքականին և համարվում էր Մյունխենի «Բավարիայի» երկրորդ թիմի ֆուտբոլիստ։ Այս ամառ հարձակվողը արդեն տեղափոխվել է Մյունխենգլադբախի «Բորուսիա»։

Hrant-Leon Ranos, the football player of the national team of Armenia, was released from mandatory military service by the government's decision.
"Hrant-Leon Aghvani Ranos is a member of the national football team of the Republic of Armenia and will participate in football training camps and international tournaments. Therefore, it was necessary to release Grant-Leon Aghvani Ranos from the mandatory military service of the rank and file, based on the 2nd subparagraph of the 2nd point of the appendix to the decision No. 89-N of the Government of the Republic of Armenia of February 15, 2019, "On establishing the procedure for exempting a citizen from the mandatory military service in exceptional cases," the government's reasoning states about this.
It should be noted that Ranos joined the national team this year and was considered a player of the second team of "Bavaria" Munich. This summer, the striker has already moved to "Borussia" Münchengladbach.