Ռանոսը կառավարության որոշմամբ ազատվեց զինվորական ծառայությունից
Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Հրանտ-Լեոն Ռանոսը այսօր կառավարության որոշմամբ ազատվեց պարտադիր զինվորական ծառայությունից։
«Հրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսը հանդես է գալիս ֆուտբոլի Հայաստանի Հանրապետության ազգային հավաքական թիմի կազմում, մասնակցելու է ֆուտբոլի ուսումնամարզական հավաքներին և միջազգային մրցաշարերին: Հետևաբար՝  անհրաժեշտություն է առաջացել Գրանտ-Լեոն Աղվանի Ռանոսին ազատել  շարքային կազմի պարտադիր զինվորական ծառայությունից՝ հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2019 թվականի փետրվարի 15-ի «Քաղաքացուն բացառիկ դեպքերում պարտադիր զինվորական ծառայությունից ազատելու կարգը սահմանելու մասին» № 89-Ն որոշման հավելվածի 2-րդ կետի 2-րդ ենթակետը»,- այս մասին ասվում է կառավարության հիմնավորման մեջ։
Նշենք, որ Ռանոսը այս տարի է միացել ազգային հավաքականին և համարվում էր Մյունխենի «Բավարիայի» երկրորդ թիմի ֆուտբոլիստ։ Այս ամառ հարձակվողը արդեն տեղափոխվել է Մյունխենգլադբախի «Բորուսիա»։

Грант-Леон Ранос, футболист сборной Армении, решением правительства освобожден от обязательной военной службы.
«Грант-Леон Агвани Ранос является членом национальной сборной Республики Армения по футболу, примет участие в футбольных сборах и международных турнирах. Таким образом, возникла необходимость освободить Гранта-Леона Агвани Раноса от обязательной военной службы рядового состава на основании 2-го подпункта пункта 2 приложения к постановлению №89-Н от 15 февраля 2019 года Правительства Республики Армения «Об установлении порядка освобождения гражданина от обязательной воинской службы в исключительных случаях», говорится в обосновании правительства.
Стоит отметить, что Ранос присоединился к сборной в этом году и считался игроком второй команды мюнхенской «Баварии». Этим летом нападающий уже перешел в мюнхенгладбахскую «Боруссию».