Բրյունետի օգտին հնարավոր է քվեարկել նաև մրցույթին չմասնակցող երկրներից
«Եվրատեսիլում» Հայաստանի ներկայացուցիչ Բրյունետի օգտին հնարավոր է քվեարկել նաև մրցույթին չմասնակցող երկրներից: Այս մասին հայտնում է «Առաջին ալիքը»:
«Հարկավոր է մուտք գործել www.esc.vote կայք և համոզվել, որ ձեր բանկային ու հեռախոսային քարտերը միջազգայնորեն ճանաչված են: Օրինակ՝ եթե ցանկանում եք քվեարկել ԱՄՆ-ից, ապա ձեր բանկային և հեռախոսային քարտերը պետք լինեն ամերիկյան:
Մեկ բանկային քարտից կարող եք քվեարկել միանգամից 20 անգամ: Սա նշանակում է, որ եթե ցանկանում եք 20 ձայն տալ Հայաստանի օգտին, ապա դա պետք է միանգամից անել, քանի որ մեկ քարտով հնարավոր չէ երկրորդ անգամ քվեարկել:
Այս ձևով արված քվեարկությունը դիտարկվելու է որպես մեկ երկրից ստացված ձայն»,- ասված է հայտարարությունում:

It is also possible to vote for Brunette from countries not participating in the contest
The First Channel reported that it is possible to vote in favor of Brunette, the representative of Armenia in Eurovision, and from countries not participating in the competition.
"It is necessary to enter www.esc.vote website and make sure that your bank and phone cards are internationally recognized. For example, if you want to vote in the US, your bank and phone cards must be American.
You can vote 20 times at once from one bank card. If you want to cast 20 votes in favor of Armenia, you must do so simultaneously because it is impossible to vote a second time with one card.
The vote made in this way will be considered as a vote received from one country," the statement said.