ԱՄՆ դեսպան Քվինը ներկա է գտնվել «Նաղաշ» անսամբլի համերգին
Երեկ «Առնո Բաբաջանյան» համերգասրահում դեսպան Քվինը ներկա գտնվեց «Նաղաշ» անսամբլի անզուգական համերգին։
Այս մասին հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը:
Դեսպանը շնորհավորեց նրանց տպավորիչ կատարումների համար և հաջողություն մաղթեց ԱՄՆ Պետքարտուղարության Center Stage  ծրագրի աջակցությամբ իրականացվող ամերիկյան շրջագայության հետ կապված։ «Նաղաշ» անսամբլը ամերիկյան հանդիսատեսին կներկայացնի հայկական հարուստ երաժշտական ժառանգությունը։
«Նաղաշ» անսամբլի տաղանդաշատ երգիչներն ու երաժիշտները միավորում են հայկական ժողովրդական երգի ոգեղենությունը նոր դասական երաժշտության և ժամանակակից հետմինիմալիզմի, ռոքի և ջազի էներգիայի հետ:

US Ambassador Quinn attended the concert of Naghash ensemble
The US Embassy in Armenia reports that ambassador Quinn attended the unique concert of the Naghash ensemble at the Arno Babajanyan concert hall yesterday.
The ambassador congratulated them for their impressive performances and wished them success in their American tour supported by the US Department of State Center Stage program. The Naghash ensemble will present the rich Armenian musical heritage to the American audience.
The talented singers and musicians of the Naghash ensemble combine the spirituality of Armenian folk songs with the energy of new classical music and modern post-minimalism, rock, and jazz.