«Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանը կներկայացնի երգչուհի Բրյունետը
Հայաստանն այս տարի «Եվրատեսիլում» կներկայացնի երգչուհի Բրյունետը: Որոշումը կայացվել է Հանրային հեռուստաընկերության անցկացրած ներքին ընտրության արդյունքում, հայտնում է Առաջին ալիքը։
Բրյունետը հանրությանը հայտնի է մի քանի հիթային երգերով և պատրաստվում է նոր շունչ բերել եվրատեսիլյան մեծ բեմ: «Ուրախ եմ ձեզ հետ կիսվել այս նորությամբ: Ես պարզապես երաժշտություն եմ ստեղծում, որով այս անգամ կիսվելու եմ եվրոպական լսարանի հետ»,- նշել է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանի պատվիրակը:
Բրյունետը երգել սկսել է 4 տարեկանից, իսկ ստեղծագործում է 15 տարեկանից: Իր բոլոր երգերի երաժշտության և բառերի հեղինակը հենց ինքն է: Բրյունետի «Գիշեր», «Smoke Break», «Բաց կապույտ աչքերդ» երգերը կարճ ժամանակում հիթ են դարձել և միլիոնավոր դիտումներ գրանցել Յութուբում:
Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը կարևորում է նման մրցույթներում Հայաստանը ներկայացնելու հնարավորությունը երիտասարդ և տաղանադավոր արտիստներին վստահելը. «Նախորդ տարի «Եվրատեսիլ» նորահայտ արտիստի ուղարկելու փորձն արդարացվեց. մինչև այժմ մրցութային երգը շարունակում է մեծ հաջողություններ գրանցել ու գերել միլիոնավոր երկրպագուների սրտեր: Հուսով եմ՝ այս տարի ևս կզարմացնենք եվրոպացի հանդիսատեսին ինքնատիպ հայ արտիստով»:
«Երևանում «Մանկական Եվրատեսիլի» կազմակերպումից մի քանի շաբաթ անց մենք արդեն սկսեցինք մայիսին կայանալիք մրցույթի մեր պատվիրակին ընտրելու գործընթացը: Այս փուլում արդեն աշխատում ենք երգի և տեսահոլովակի վրա, որը, վստահ եմ, շատ տպավորիչ է լինելու»,- ասում է «Եվրատեսիլի» հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Ծերունյանը:
«Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Լիվերպուլում. կիսաեզրափակիչները կկայանան մայիսին 9-ին և 11-ին, իսկ եզրափակիչը՝ մայիսին 13-ին: Բրյունետը ելույթ կունենա երկրորդ կիսաեզրափակչի առաջին հատվածում:

Армению на "Евровидении-2023" представит певица Брюнет
В этом году Армению на Евровидении будет представлять певица Брюнет. Решение принято по итогам внутренних выборов, проведенных Общественной телекомпанией, сообщает Первый канал.
Брюнет известна публике по нескольким хитам и готова принести новое дыхание на большую европейскую сцену. "Рад поделиться с вами этой новостью. Я просто создаю музыку, которой на этот раз поделюсь с европейской аудиторией", - сказала представительница Армении на Евровидении 2023.
Брюнет начала петь в 4 года, а сочинять музыку начала с 15 лет. Она является автором музыки и текстов всех своих песен. Песни Брюнет «Ночь», «Smoke Break», «Открой свои голубые глаза» за короткое время стали хитами и набрали миллионы просмотров на YouTube.
Оганес Мовсисян, исполнительный директор общественной телекомпании, подчеркивает важность предоставления молодым и талантливым артистам возможности представлять Армению на таких конкурсах. "В прошлом году попытка отправить на "Евровидение" нового исполнителя оправдалась. до сих пор конкурсная песня продолжает пользоваться большим успехом и покорять сердца миллионов поклонников. Надеюсь, что в этом году мы удивим европейскую публику самобытным армянским артистом».
"Спустя несколько недель после организации "Детского Евровидения" в Ереване мы уже начали процесс выбора нашего делегата на майский конкурс. На данном этапе мы уже работаем над песней и клипом, который, я уверен, будет очень впечатляющим", - говорит глава армянской делегации на Евровидении Давид Церунян.
В этом году в Ливерпуле пройдет песенный конкурс "Евровидение-2023". полуфиналы состоятся 9 и 11 мая, а финал — 13 мая. Брюнет выступит в первой части второго полуфинала.