Քննարկվել է «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ի նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» երգի մրցույթի նախապատրաստման և կազմակերպման հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Քննարկվել են միջոցառումը բարձր մակարդակով անցկացնելուն ուղղված նախապատրաստական աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները, մանրամասներ են ներկայացվել արդեն իսկ կատարված աշխատանքների վերաբերյալ: Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը ներկայացրել է Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում, որտեղ դեկտեմբերի 11-ին անցկացելու է «Մանկական Եվրատեսիլ-2022»-ը, իրականացված աշխատանքները: Նշվել է նաև, որ դեկտեմբերի 5-ին Հանրապետության հրապարակում տարբեր երկրներից ժամանած միջոցառման մասնակից երեխաները միասին կվառեն գլխավոր տոնածառի լույսերը, հրապարակում տեղի կունենա նաև տոնական միջոցառում և հրավառություն։
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է շահագրգիռ գերատեսչությունների հետևողական աշխատանքը՝ միջազգային մրցույթը մեր երկրում լավագույնս անցկացնելու համար:

The course of preparations for "Junior Eurovision 2022" was discussed
Head of the Prime Minister's Office, Chairman of the Committee for the Preparation and Organization of the Junior Eurovision Song Contest 2022 Arayik Harutyunyan, the regular meeting of the committee above, took place in the RA government.
Preparations and upcoming tasks to hold the event at a high level were discussed, and details of the already completed works were presented. Hovhannes Movsisyan, executive director of the public television company, explained the works carried out at the Yerevan Sports Concert Complex named after Karen Demirchyan, where "Children's Eurovision 2022" will be held on December 11. It was also noted that on December 5, the children participating in the event from different countries would light the lights of the main Christmas tree together in Republic Square; a festive occasion and fireworks will also occur in the square.
Summarizing the consultation, Araik Harutyunyan emphasized the consistent work of the concerned departments to host the international competition in the best way possible in our country.