«Սթարմուսի» միջոցառումները Հայաստանում իրապես փոխելու են գիտության մասին ընկալումները
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր «Սթարմուս» միջազգային գիտական փառատոնի համահիմնադիր Գարիկ Իսրաելյանի հրավերով մասնակցել է ոչ պաշտոնական նախաճաշի՝ քննարկելու փառատոնի ընթացքը, զարգացումներն ու ազդեցությունը ոլորտի համար։ Այս մասին Հարությունյանը գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Ներկայացվել է փառատոնի ծրագիրը, սպասվող յուրօրինակ հանդիպումներն ու միջոցառումները, որոնց անցկացումը Հայաստանում իրապես փոխելու է գիտության մասին ընկալումները, ինչպես նաև միջազգային հանրության շրջանում Հայաստանը ներկայացվելու է որպես հարուստ գիտական ժառանգությամբ երկիր։
«Քննարկվեցին ոլորտի ներգրավվածության ու հնարավոր փոխգործակցության հեռանկարները, ներկայացվեցին փառատոնը համատեղ ուժերով համահայկական տոն դարձնելու տարաբնույթ առաջարկներ ու հնարավորություններ»,- ասված է գրառման մեջ։

Мероприятия «Стармус» действительно изменят представления о науке в Армении
Сегодня по приглашению соучредителя международного фестиваля науки «Стармус» Гарика Исраеляна руководитель аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян принял участие в неформальном завтраке, на котором обсуждались ход фестиваля, его развития и его влияние на отрасль . Об этом Арутюнян написал на своей странице в Facebook.
Была представлена ​​программа фестиваля, ожидаемые уникальные встречи и мероприятия, проведение которых действительно изменит представления о науке в Армении, а Армения будет представлена ​​международному сообществу как страна с богатым научным наследием.
«Были обсуждены перспективы привлечения индустрии и возможное взаимодействие, представлены различные предложения и возможности сделать фестиваль совместными усилиями всеармянским праздником», — говорится в сообщении.