Էնթոնի Հոփքինսը նոր ֆիլմում կմարմնավորի Զիգմունդ Ֆրեյդին
Բրիտանացի դերասան Էնթոնի Հոփքինսը կխաղա հոգեվերլուծության հիմնադիր Զիգմունդ Ֆրեյդի դերը՝ «Ֆրեյդի վերջին նստաշրջանը» ֆիլմի ադապտացիայի մեջ, որը հիմնված է Մարկ Ջերմեյն ավագի համանուն պիեսի վրա։ Այս մասին հայտնում է The Hollywood Reporter-ը։ Ռեժիսորը Մեթ Բրաունն է։
Կինոնկարի գործողությունները տեղի են ունենում նախքան Երկրորդ համաշխարհային պատերազմը՝ Զիգմունդ Ֆրեյդի կյանքի վերջին տարիներին։ Սյուժեի կենտրոնում նրա հանդիպումն է գրող Քլայվ Լյուիսի հետ, որն իրականում չի եղել։ Հերոսները կվիճեն Աստծո գոյության մասին։ Ֆիլմը միահյուսելու է ինչպես իրական, այնպես էլ հորինված իրադարձություններ։ Օրինակ, ֆիլմի հեղինակները կանդրադառնան հոգեվերլուծաբանի և նրա լեսբուհի դստեր՝ Աննայի անսովոր հարաբերությունների, ինչպես նաև Լյուիսի և իր մտերիմ ընկերոջ մոր հետ սիրավեպին։
«Ուզում եմ ստեղծել մի ֆիլմ, որը հանդիսատեսին կստիպի մտածել և ուժեղ էմոցիաներ ապրել: Դա կլինի յուրաքանչյուր մարդու համար այնպիսի կարևոր հարցերի վրա հիմնված ֆիլմ, ինչպիսիք են սերը, հավատը և մահը»,- գաղափարը մեկնաբանել է ռեժիսորը։

Энтони Хопкинс сыграет Зигмунда Фрейда в новом фильме
Британский актер Энтони Хопкинс сыграет роль основоположника психоанализа Зигмунда Фрейда в экранизации фильма «Последний сеанс Фрейда», снятого по одноименной пьесе Марка Джермейна. Об этом сообщает The Hollywood Reporter. Режиссер — Мэтт Браун.
Действие фильма происходит перед Второй мировой войной, в последние годы жизни Зигмунда Фрейда. В центре сюжета его встреча с писателем Клайвом Льюисом, которой на самом деле не произошло. Герои будут спорить о существовании Бога. В фильме переплетутся как реальные, так и вымышленные события. Например, в центре внимания создателей фильма будут необычные отношения психоаналитика с его дочерью-лесбиянкой Анной, а также роман Льюиса с матерью его лучшего друга.
«Я хочу снять фильм, который заставит зрителей думать, переживать сильные эмоции. «Это будет фильм, основанный на таких важных для всех темах, как любовь, вера и смерть», — прокомментировал идею режиссер.