Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Քուվեյթի Պետության Էմիրին և թագաժառանգին
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Շեյխ Նաուաֆ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին ազգային տոնի առթիվ:
Ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Հավատացած եմ, որ Հայաստանի և Քուվեյթի միջև առկա երկխոսությունը կշարունակի նպաստել փոխգործակցության զարգացմանն ու խորացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության թագաժառանգ Շեյխ Միշալ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին:
Ուղերձում ասվում է. «Հայաստանը կարևորում է Քուվեյթի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունների խորացումը։
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում հայ-քուվեյթյան կապերը կամրապնդվեն՝ նախանշելով փոխգործակցության նոր ուղղություններ»:

Vahagn Khachaturyan congratulated the Emir and Crown Prince of the State of Kuwait
President Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the Emir of the State of Kuwait, Sheikh Nawaf Al Ahmad Al Jaber Al Sabah, on the occasion of the national holiday.
The message states: "I believe that the dialogue between Armenia and Kuwait will continue to contribute to the development and to deepen of cooperation for the benefit of our peoples."
President Vahagn Khachaturyan also congratulated the Crown Prince of the State of Kuwait, Sheikh Mishal Al Ahmad Al Jaber Al Sabah, on the occasion of the national holiday.
The message says: "Armenia attaches importance to the deepening of friendly relations with Kuwait based on mutual respect and trust.
I sincerely hope that shortly Armenian-Kuwaiti ties will be strengthened, indicating new directions of interaction."