Հուլիսի 4-ին Հայաստանում կգտնվի Հնդկաստանի Հանրապետության ԱԳՆ Արևմտյան ուղղության քարտուղար Սանջայ Վերման` մասնակցելու Առևտրի, տնտեuական, տեխնոլոգիաների, գիտության, կրթության և մշակույթի բնագավառներում համագործակցության հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստին:
Հուլիսի 4-ին՝ ժամը 10:05-ին, ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի կունենա Արարատ Միրզոյանի և Սանջայ Վերմայի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի Հայաստանի ԱԳ նախարարի ու Հնդկաստանի ԱԳՆ Արևմտյան ուղղության քարտուղարի համանախագահությամբ հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստի բացումը` ժամը 10:35-ին:

В Армению прибудет секретарь Западного направления МИД Индии
4 июля секретарь МИД Республики Индия по Западному направлению Санджай Верма посетит Армению для участия в 8-м заседании армяно-индийской межправительственной комиссии по сотрудничеству в сферах торговли, экономики, технологии, науки, образования и культуры.
4 июля в 10:05 в МИД РА состоится беседа тет-а-тет между Араратом Мирзояном и Санджаем Вермой, после чего откроется 8-е заседание армяно-индийской межправительственной комиссии под сопредседательством Министра иностранных дел Армении и секретаря Западного направления МИД Индии,