Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները FLYONE ARMENIA ընկերությանը չեն տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի Լիբանանի Հանրապետություն չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն։ Այս մասին հայտնում են ընկերությունից:
Ստեղծված իրավիճակի արդյունքում՝ ընկերությունը ստիպված է մինչև ս.թ. հուլիսի 21-ը չեղարկել Երևան - Բեյրութ - Երևան երթուղով չվերթերը: Նշենք, որ Երևան - Ստամբուլ - Երևան, Երևան - Փարիզ - Երևան և Երևան - Լիոն - Երևան երթուղով չվերթերը իրականացվում են համաձայն չվացուցակի։ Դեպի Բեյրութ չվերթերի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն։ Ընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների հետ կապված։
Ավիաընկերությունն ուղևորներին առաջարկում է հետևյալ այլընտրանքները` թռիչքի ամսաթվի փոփոխություն, Credit Shell Գումարի 110%–ի չափով հետ վերադարձ ձեր FLYONE անձնական հաշիվ(միայն տոմսեր, գնված կայքում կամ հավելվածում), չեղարկված թռիչքի՝ տոմսի, գումարի ամբողջական վերադարձ։
Եթե տոմսը գնվել է տուրիստական գործակալությունից, ավիաընկերությունը խնդրում է կապ հաստատել գործակալության հետ՝ ընտրելու ներկայացված այլընտրանքերից մեկը։

Турецкие авиационные власти не предоставили FLYONE ARMENIA возможность выполнять рейсы
Турецкие авиационные власти не предоставили авиакомпании «FLYONE ARMENIA» воздушное пространство своей страны для осуществления рейсов (overflight) в направлении Ливана.
Как сообщили в офисе авиакомпании «FLYONE ARMENIA», в связи со сложившейся ситуацией авиакомпания вынуждена до 21 июля текущего года отменить рейсы по маршруту Ереван-Бейрут-Ереван.
О возобновлении рейсов в Бейрут будет предоставлена соответствующая информация.
Авиакомпания предлагает пассажирам следующие альтернативы - изменение даты рейса, возврат билета,  всей суммы. Если авиабилет был приобретен в туристическом агентстве, то «FLYONE ARMENIA» предлагает связаться с его представителями для выбора одного из представленных вариантов.
Отметим, что рейсы авиакомпании по маршрутам Ереван-Стамбул-Ереван, Ереван-Париж-Ереван и Ереван-Лион-Ереван выполняются согласно расписанию