Ըստ շրջանառվող լուրերի՝ իշխանական կուլիսներում սկսել են քննարկել ԱԺ արտահերթ ընտրությունների գնալու հավանականությունը։ Ընդդիմադիրները, սակայն, պնդում են՝ իրենք այդ տարբերակին համաձայն չեն։
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը Radar Armenia-ի հետ զրույցում նշեց, թե նոր ընտրությունների գնալու մասին խոսելը տեղին չէ. «Մենք մի անգամ տեսել ենք այս իշխանությունների կազմակերպած ընտրությունները և որևէ վստահություն չունենք, որ երկրորդ անգամ կազմակերպվածը ավելի լավն է լինելու։ Հետևաբար, մեր նպատակն է՝ ցույցերի, խաղաղ անհնազանդությունների շարունակական գործողությունների արդյունքում հասնել նրան, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա, և ձևավորվի նոր ժամանակավոր կառավարություն»։
Պատգամավորի կարծիքով՝ Ոստիկանության բռնի գործողություններից արդեն ակնհայտ է, որ իշխանությունների թիվ մեկ նպատակը խաղաղ անհնազանդության ակցիա իրականացնող մարդկանց վախեցնելն ու ցույցերը ցրելն է. «Ակնհայտ է նաև, որ ընդդիմության կազմակերպած ցույցերը գնալով ավելանում են, և անհնազանդության ակցիաները ոչ միայն չեն դադարում, այլև նոր թափ են հավաքում։ Հետևաբար, միայն սրելով՝ իրենք իրենց նպատակին չեն կարող հասնել»։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմության գործողությունների ժամկետներին՝ Գրիգորյանն ասաց, թե որևէ հստակ ժամկետ նշելը տեղին չէ. «Ակնհայտ է, որ երթերի, բողոքի գործողությունների ուժգնությունը շարունակական աճ է գրանցում։ Մենք ամեն օր և շաբաթ ավելի մեծ ուժգնությամբ ենք իրականացնում մեր գործողությունները, և երեկվանից ակցիաները նոր թափ են ստացել, այսօր ավելի ուժեղ են եղել, վաղն առավել ուժեղ պետք է լինեն։ Այս տրամաբանությամբ առաջ ենք գնալու՝ մինչև այն պահը, երբ ոստիկանական ուժերը այլևս չկարողանան ինչ-որ հակազդեցություն դրսևորել, և Նիկոլ Փաշինյանն էլ հասկանա, որ, ոստիկանական ուժերի հետևում վախկոտի նման թաքնվելով, որևէ հարց չի կարող լուծել»։
Ըստ Գրիգորյանի՝ քաղաքական ճգնաժամն ավելի է խորանում. «Մենք հստակ հայտարարել ենք, որ քաղաքական այդ ճգնաժամը լուծելու համար պետք է տեղի ունենա Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարական, ժամանակավոր կառավարության ձևավորում ազգային ուժերի կողմից, որը կլուծի իր առջև դրված խնդիրները՝ նախ՝ անվտանգության հարցերն ու արտաքին քաղաքական խնդիրները»։

«Новые выборы не нужны, нужна отставка Никола». депутат Анна Григорян
По слухам, за кулисами правительства начали обсуждать возможность проведения внеочередных парламентских выборов . Оппозиционеры, однако, не согласны с таким сценарием..
В беседе с Radar Armenia депутат фракции НС "Армения" Анна Григорян отметила, что говорить о проведении новых выборов неуместно. «Однажды увидев выборы, организованные этими властями, у нас нет уверенности, что выборы, организованные во второй раз, будут лучше. «Поэтому наша цель – добиться отставки Никола Пашиняна и формирования нового временного правительства в результате непрерывных акций демонстраций и неповиновения».
По словам депутата, из насильственных действий полиции уже видно, что цель номер один властей – запугать людей, проводящих мирную акцию неповиновения, и разогнать демонстрации. «Очевидно, что демонстрации, организуемые оппозицией, нарастают, акции неповиновения не только не прекращаются, но и набирают новые обороты. «Поэтому они не могут достичь своей цели только запугиванием».
Что касается сроков акций оппозиции, Григорян сказала, что конкретную дату указывать нецелесообразно. «Очевидно, что интенсивность шествий и акций протеста постоянно растет. Мы проводим наши действия с большей интенсивностью каждый день, каждую неделю, действия получили новый импульс со вчерашнего дня, они были сильнее сегодня, они должны быть сильнее завтра. Мы будем двигаться вперед с этой логикой, до того момента, когда силы полиции уже не смогут ничем противодействовать , и Никол Пашинян поймет, что, прячась за силами полиции, как трус, он не может решить ни одной проблемы».
По словам Григорян, политический кризис углубляется. «Мы четко заявили, что для разрешения этого политического кризиса, после отставки Никола Пашиняна, должно произойти формирование временного правительства национальными силами, которое решит свои задачи, в первую очередь, вопросы безопасности и вопросы внешней политики».