Ընդդիմադիրները գիշերել են Ազատության հրապարակում
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Աթրուր Վանեցյանը, որ երեկվանից անժամկետ բողոքի ակցիաներ է սկսել, գիշերել է Ազատության հրապարակում՚
Գիշերը Ազատության հրապարակ են գնացել նաև ընդդիմադիր գործիչներ։ ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը հայտնել է․«Ողջունում եմ ստեղծված իրավիճակի նկատմամբ դիմադրության ցանկացած դրսևորում, այդ թվում Արթուր Վանեցյանի այսօրվա նախաձեռնությունը։ Առաջիկա պայքարը լինելու է ապակենտրոն ու ցանցային, բոլոր իրական ընդդիմադիր ուժերը դուրս են գալու փողոց»։
Գիշերը նստացույցի մասնակիցները վրաններ են տեղադրել․ հետագա գործողությունների մասին, բացի այն, որ անժամկետ են բողոքի ակցիաները, այլ բան չեն հայտնում։
Արթուր Վանեցյանը հայտնել է, որ գիշերը խաղաղ է անցել. «Ոչ մի խոչընդոտ չի եղել, ուղղակի պայմանները բարդ են, գիշերը թույլ չեն տալիս տաքացուցիչ դնել կամ կրակ վառել»։

Оппозиционеры провели ночь на площади Свободы
На площади Свободы ночевал лидер фракции «Честь имею», начавший вчера бессрочные акции протеста Атрур Ванецян.
Ночью на площадь Свободы вышли и представители оппозиции. Депутат Ишхан Сагателян заявил: «Я приветствую любое проявление сопротивления ситуации, в том числе инициативу Артура Ванецяна сегодня. Предстоящая борьба будет децентрализованной и сетевой, на улицы выйдут все реальные оппозиционные силы».
Участники сидячей забастовки ночью ставили палатки ․ О дальнейших действиях ничего не говорят, кроме того, что протесты бессрочные.
Артур Ванецян сообщил, что ночь прошла спокойно. «Никаких препятствий не было, просто условия тяжелые, не позволяют поставить обогреватель или развести костер ночью».