«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության կողմից որոշում կա, որ Երևան քաղաքի առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններում կուսակցության ցուցակը գլխավորելու է նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, նա լինելու է քաղաքապետի թեկնածուն. այս մասին «Ազատությանը» հայտնել է իշխող կուսակցության հանրային կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը։
«Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ասել է, որ Տիգրան Ավինյանի հետ քննարկումներ են եղել, բայց վերջնական համաձայնություն չկա։ Եթե դա լինի՝ Ավինյանը կնշանակվի Երևանի փոխքաղաքապետ, ապա կգլխավորի նախընտրական ցուցակը»,- այս հարցադրմանն ի պատասխան՝ Ալեքսանյանն ասել է. «Բայց շատ կարևոր է, որ լինի այն տարանջատումը, որ հիմա, այո՛, մեր քաղաքապետը Հրաչյա Սարգսյանն է, և «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն իր ողջ թիմով աջակցում է նրան իր գործում։ Պարոն Ավինյանի մասով էլ կա որոշում, որ նա պետք է շուտով դառնա Երևանի փոխքաղաքապետ, և առաջիկայում դա ևս բոլորս կտեսնենք։
Բայց շատ կարևոր է շեշտելը, որ այս պահին քաղաքապետը Հրաչյա Սարգսյանն է, և ամբողջ թիմը աջակցում է նրան իր գործում, իսկ Տիգրան Ավինյանն արդեն կգլխավորի մեր ընտրական ցուցակը հաջորդ ընտրություններում»։

На предстоящих выборах кандидатом в мэры от ГД будет Тигран Авинян. Ваагн Алексанян (Азатутюн)
Есть решение правления партии "Гражданский договор", что бывший вице-премьер Тигран Авинян возглавит партийный список на предстоящих в Ереване местных выборах, он будет кандидатом в мэры. Об этом "Азатутюн" сообщил координатор по связям с общественностью правящей партии Ваагн Алексанян.
«Мэр Грачья Саргсян сказал, что с Тиграном Авиняном были обсуждения, но окончательного соглашения нет. "Если это произойдет, то Авинян будет назначен заместителем мэра Еревана, а затем возглавит предвыборный список", - сказал Алексанян, отвечая на этот вопрос. "Но очень важно, понимать, что сейчас, наш мэр - Грачья Саргсян, и партия "Гражданский договор" всей своей командой поддерживает его в работе. Что касается г-на Авиняна, то есть решение, что он скоро должен стать заместителем мэра Еревана, мы все это увидим в ближайшее время.
«Но очень важно подчеркнуть, что на данный момент мэром является Грачья Саркисян, вся команда поддерживает его в работе, и Тигран Авинян уже будет возглавлять наш избирательный список на следующих выборах».