Ժամը 11:00-ի դրությամբ` Արարատի մարզի Վեդի խոշորացված համայնքում ՏԻՄ արտահերթ ընտրություններին մասնակցել է քվեարկության իրավունք ունեցող 37198 անձից 4733-ը կամ 12.79%-ը։ Այս մասին տեղեկացնում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կայքը։
Մասնակցության ամենաբարձր ցուցանիշը մինչ այդ ժամը գրանցվել է Նոր Ուղի գյուղում՝ 16.23 տոկոս, իսկ ամենացածր մասնակցությունը 11:00-ի դրությամբ եղել է Լանջանիստ գյուղում. 106 ընտրողից ընտրություններին մասնակցել է ընդամենը 8 քաղաքացի։
Հիշեցնենք՝ առավոտից Արարատի մարզի Վեդի խոշորացված համայնքում մեկնարկել են ավագանու արտահերթ ընտրությունները:

По состоянию на 11:00 в местных выборах в Веди приняли участие около 13% избирателей.
По состоянию на 11:00 во внеочередных местных выборах в укрупненной общине Веди Араратской области приняли участие 4733 или 12,79% из 37198 имеющих право голоса избирателей. Об этом сообщает сайт Центральной избирательной комиссии.
Самая высокая явка до этого часа была зарегистрирована в селе Нор Ухи - 16,23%, а самая низкая явка на 11:00 была в селе Ланджанист. Из 106 избирателей в выборах приняли участие только 8 граждан.
Напомним, что с утра в укрупненной общине Веди Араратской области начались внеочередные выборы в Совет старейшин.