ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է կոնգրեսական Ջիմ Կոստայի հետ
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը փետրվարի 7-ին հանդիպել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, կոնգրեսական Ջիմ Կոստայի հետ։
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրության համաձայն, Մակունցը կոնգրեսականին է փոխանցել «Մխիթար Գոշ» պետական պարգևը՝ ՀՀ և ԱՄՆ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ և հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման գործում նշանակալի ավանդի համար։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների հետագա խորացմանն ուղղված հարցեր, ինչպես նաև՝ անդրադարձել միջազգային և տարածաշրջանային զարգացումներին:

Посол Армении в США встретилась с конгрессменом Джимом Костой
7 февраля посол Армении в США Лилит Макунц встретилась с конгрессменом Джимом Коста, членом комитета по иностранным делам Палаты представителей США.
Согласно сообщению, распространенному посольством Армении в США, Макунц вручил конгрессмену Государственную премию имени Мхитара Гоша по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Арменией и США за значительный вклад в развитие армяно-американских отношений.
Собеседники обсудили вопросы дальнейшего углубления двусторонних отношений, а также коснулись международных и региональных процессов.