Կատարվել են եկեղեցականների նոր նշանակումներ
Արժանապատիվ Տ. Վազգեն քահանա Անդրեասյանը և Տ. Վարդան քահանա Հայրապետյանը ծառայության են կոչվել ԱՄՆ հայոց արևելյան թեմում։
Քննարկվել է «Վիզ էյր»-ի ընդլայնման հնարավորությունները՝ «Զվարթնոց» և Գյումրու օդանավակայանների միջոցով
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Վիզ էյր» ընկերության կոմերցիոն և գործառնական գլխավոր տնօրեն Մայքլ Դելեհանթի գլխավորած պատվիրակությանը:
Երկու ոսկե մեդալ՝ հատուկ օլիմպիադաների աշխարհի ձմեռային խաղերից
Հայաստանի կազմում կրկնակի ոսկե մեդալակիր է դարձել Սիփան Ծաղկյանը՝ հանդես գալով դահուկավազքի 2,5 կմ դասական և 500 մետր ազատ ոճի մրցումներում:
Ադրբեջանի ՊՆ-ն շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր մարտի 17-ին՝ ժամը 17։25-21։45-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Նոր աստղադիտակը կօգնի հասկանալ Տիեզերքի պատմությունը և Մեծ պայթյունը
SPHEREx (Spectro-Photometer for the History of the Universe, Epoch of Reionization, and Ices Explorer)-ը NASA-ի տիեզերական աստղադիտակ է, որն արձակվել է Երկրից 2025թ․ մարտի 11-ին։