Քաղաքապետարանում հանրային կառավարման ռեֆորմներ կլինեն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Աշխատանքը պետք է վարձատրվի ըստ պատասխանատվության չափի». հայտարարել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ երբ աշխատանքը վարձատրվում է պատասխանատվության չափից ցածր, նշանակում է՝ տվյալ պաշտոնին աշխատող անձը հնարավորություն ունի տեղափոխվել մեկ այլ աշխատանքի՝ ավելի բարձր աշխատավարձով։
Ըստ Ավինյանի՝ Երևանի քաղաքապետարանում այս առումով կա վերլուծության կարիք. «Հանրային բարեփոխումների մի շրջանակ կար, որ ժամանակին փոխվարչապետի գրասենյակը մշակել էր, և ռազմավարությունը կառավարությունն ընդունել էր։ Երևանի քաղաքապետարանն առաջանցիկ տեմպերով այդ ռազմավարության իրականացման կոնկրետ քայլեր է սկսելու ձեռնարկել, և սկսելու է վերլուծություններից»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ պետք է հասկանալ, թե քաղաքապետարանում որ օղակն ինչ պատասխանատվություն ունի, որտեղ կան գործառութային բացեր և կրկնություններ։

В мэрии пройдут реформы государственного управления (ВИДЕО)
«Работа должна оплачиваться в соответствии с размером ответственности ». Об этом сообщил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
По его словам, когда работа оплачивается ниже уровня ответственности, это означает, что человек, работающий на данной должности, имеет возможность перейти на другую работу с более высокой оплатой труда.
По словам Авиняна, в мэрии Еревана в связи с этим необходим анализ. «Была структура общественных реформ, которая когда-то была разработана аппаратом вице-премьера, и эта стратегия была принята правительством. Мэрия Еревана начнет предпринимать конкретные шаги для реализации этой стратегии в поступательном темпе, и начнет с анализа", - сказал он, добавив, что необходимо понять, какое звено в мэрии несет какую ответственность, где есть функциональные пробелы и повторы.