Իսրայելը պատրաստ է կռվել թեկուզ մերկ «եղունգներով»․ Նեթանյահու
Այն բանից հետո, երբ ԱՄՆ-ն սպառնաց Ռաֆահանում մեծ գործողություն սկսելու դեպքում դադարեցնել Իսրայելին զինամթերքի մատակարարումը, Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարեց, որ Իսրայելը պատրաստ է կռվել թեկուզ մերկ «եղունգներով»։
«Եթե մենք ստիպված լինենք միայնակ պայքարել, մենք միայնակ կպայքարենք։ Ես արդեն ասել եմ, որ եթե ստիպված լինենք, մենք կպայքարենք եղունգներով»,— ասել է Նեթանյահուն իր տեսաուղերձում։
Ըստ նրա․ «Բայց մենք շատ ավելին ունենք, քան եղունգները, և մեր ոգու ուժով, և Աստծո օգնությամբ մենք կհաղթենք»։

Israel is ready to fight even with bare "nails." Netanyahu
After the US threatened to cut off the supply of ammunition to Israel in the event of a significant operation in Rafahan, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu announced that Israel is ready to fight even with bare "nails."
"If we have to fight alone, we will fight alone. I have already said that if we have to, we will fight with our nails," Netanyahu said in his video.
According to him, "But we have much more than nails, and with the strength of our spirit, and with God's help, we shall prevail."