Ուկրաինայի արտգործնախարարն անդրադարձել է Միրզոյանի հետ հեռախոսազրույցին
Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Դմիտրո Կուլեբան անդրադարձել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ ունեցած հեռախոսազանգին։
«Զրուցեցի Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ, քննարկեցինք Ուկրաինայում և Հարավային Կովկասում անվտանգության իրավիճակի դինամիկան։
Ողջունեցի Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանների սահմանազատման մասին համաձայնագիրը։ Մենք պայմանավորվեցինք արտաքին գործերի նախարարությունների միջև քաղաքական խորհրդակցություններ անցկացնել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակի շուրջ»,- գրել է նա։

Глава МИД Украины сослался на телефонный разговор с Мирзояном
Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба сослался на телефонный разговор, который он провел с министром иностранных дел РА Араратом Мирзояном.
"Я разговаривал с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном, мы обсудили динамику ситуации с безопасностью в Украине и на Южном Кавказе.
Я приветствовал соглашение о демаркации границы между Азербайджаном и Арменией. Мы договорились провести политические консультации между министерствами иностранных дел по широкому спектру вопросов, представляющих взаимный интерес", - написал он.