BYD-ը կբարձրացնի էլեկտրական մեքենաների գները Չինաստանում
Էլեկտրամեքենաներ արտադրող չինական առաջատար BYD ընկերությունը հայտարարել է մեքենաների գների հերթական բարձրացման մասին։
Գնաճը կանդրադառնա ընկերության մի քանի մեքենայի վրա, որոնք աշխատում են էներգիայի այլընտրանքային աղբյուրներով, որոնք, բացի էլեկտրական մեքենաներից, ներառում են նաև հիբրիդային շարժիչներով մեքենաները։
Գները 2000 յուանից (280$) կբարձրանան մինչև 6000 յուան ​​(840$): BYD-ում գների աճը բացատրում են մարտկոցների գնի բարձրացմամբ, ինչպես նաև էլեկտրամոբիլների ձեռքբերման պետական ​​սուբսիդավորման չափի նվազմամբ։ Այս տարվա սկզբին BYD-ը մի քանի անգամ բարձրացրել է իր մեքենաների գինը։

BYD to raise electric car prices in China
BYD, the leading Chinese manufacturer of electric cars, has announced another increase in car prices.
The increase will affect several of the company's vehicles that run on alternative energy sources, which, in addition to electric cars, also include vehicles with hybrid engines.
Prices will rise from 2,000 yuan ($280) to 6,000 yuan ($840). In BYD, the increase in prices is explained by the rise in the price of batteries and by the decrease in the number of state subsidies for purchasing electric cars. At the beginning of this year, BYD increased the price of its vehicles several times.