Հայաստանի հավաքականը նահանջել է ՖԻՖԱ-ի դասակարգման նոր աղյուսակում
ՖԻՖԱ-ն հրապարակել է տղամարդկանց ազգային հավաքականների դասակարգման նոր աղյուսակը։ Հայաստանի ազգային հավաքականը աղյուսակում նահանջել է մեկ աստիճան և զբաղեցնում է 95-րդ տեղը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ընտրանին այս ժամանակահատվածում ընկերական հանդիպումներում 2 պարտություն է կրել (Հայաստան-Կոսովո՝ 0-1, Չեխիա-Հայաստան՝ 2-1):
Վարկանիշային աղյուսակը շարունակում է գլխավորել աշխարհի չեմպիոն Արգենտինան, որին հաջորդում է աշխարհի փոխչեմպիոն Ֆրանսիան։ Լավագույն տասնյակում են նաև Բելգիան, Անգլիան, Բրազիլիան, Պորտուգալիան, Նիդեռլանդները, Իսպանիան , Իտալիան և Խորվաթիան:

The Armenian national team has retreated in the new FIFA classification table
FIFA published the new classification table of men's national teams. The national team of Armenia has fallen one place in the table and occupies the 95th place.
It should be noted that the Armenian team suffered two defeats in friendly matches during this period (Armenia-Kosovo: 0-1, Czech Republic-Armenia: 2-1).
The world champion Argentina continues to lead the ranking table, followed by the world vice champion France. Belgium, England, Brazil, Portugal, the Netherlands, Spain, Italy and Croatia are also in the top ten.