ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնականը քառօրյա այցով ժամանել է Հայաստան
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի օգնական, ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) ադմինիստրատորի տեղակալ, Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների տարածաշրջանային բյուրոյի տնօրեն Իվանա Ժիվկովիչը մայիսի 5-ին քառօրյա այցով ժամանել է Հայաստան։
ՄԱԶԾ Հայաստանի գրասենյակից տեղեկանում ենք՝ Իվանա Ժիվկովիչի այցի նպատակն է քննարկել ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի Հայաստանի կառավարության հետ գործընկերությունը, տեղում ծանոթանալ ՄԱԶԾ-ի հիմնական միջամտություններին, ներառյալ փախստականների ճգնաժամին արձագանքելը, ինչպես նաև դիտարկել ՄԱԶԾ-ի զարգացման օրակարգը և հիմնական առաջնահերթությունները միջազգային և ազգային գործընկերների հետ:
Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիի ընկերակցությամբ նա կհանդիպի Ազգային ժողովի նախագահի հետ՝ մեկնարկելու Հայաստանում խորհրդարանական ժողովրդավարության վերաբերյալ նոր ծրագիրը, ինչպես նաև կհանդիպի ՀՀ փոխվարչապետի և ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի հետ։
Նա նաև քննարկումներ կունենա ՄԱԿ-ի երկրի թիմի, դիվանագիտական կորպուսի, զարգացման գործընկերների, ինչպես նաև քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:
Իվանա Ժիվկովիչը կայցելի ՄԱԶԾ-ի ծրագրեր Գեղարքունիքի, Տավուշի, Արարատի, Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերում և կհանդիպի շահառուների հետ:
Նա միջազգային տնտեսագիտության մագիստրոսի և տնտեսագիտության բակալավրի աստիճան է ստացել Զագրեբի համալսարանում:

Помощник генерального секретаря ООН прибыла в Армению с четырехдневным визитом
Помощник генерального секретаря ООН, заместитель администратора Программы развития ООН (ПРООН), директор Регионального бюро Европы и стран СНГ Ивана Живкович 5 мая прибыла в Армению с четырехдневным визитом.
Как сообщили нам в представительстве ПРООН в Армении, целью визита Иваны Живкович является обсуждение партнерства Программы развития ООН с правительством Армении, ознакомление с основными мероприятиями ПРООН, в том числе реагированием на кризис беженцев, а также рассмотрение повестки дня развития ПРООН и основных приоритето международных и национальных партнеров.
В компании постоянного представителя ПРООН в Армении Натии Нацвлишвили он встретится с председателем Национального собрания для запуска новой программы парламентской демократии в Армении, а также встретится с вице-премьер-министром РА и заместителем министра иностранных дел РА. .
Он также проведет обсуждения со страновой командой ООН, дипломатическим корпусом, партнерами по развитию, а также представителями гражданского общества.
Ивана Живкович посетит проекты ПРООН в регионах Гегаркуник, Тавуш, Арарат, Вайоц Дзор и Сюник и встретится с бенефициарами.
Он имеет степень магистра международной экономики и степень бакалавра экономики Загребского университета.