Անդրադարձել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը
Ապրիլի 30-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի անդամ, Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի անդամ Ռոնան Դը Գլյոյի ղեկավարած պատվիրակությանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Ֆրանսիա բազմաոլորտ համագործակցությանը, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգին առնչվող հարցերին:
Նախարարի տեղակալը նշել է, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում Սենատի հետևողական աջակցությունը Հայաստանին։ Կարևորվել է երկու երկրների միջև առկա խորհրդարանական սերտ փոխգործակցությունը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային զարգացումներին։ Պարույր Հովհաննիսյանը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի կառավարության կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

They referred to the multi-sectoral cooperation between Armenia and France
On April 30, RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received the delegation led by Ronan Le Gleut, a member of the French Senate and the Senate Committee on Foreign Relations, Defense, and Armed Forces.
The interlocutors touched on issues related to Armenia-France multi-sectoral cooperation and the RA-EU partnership agenda.
The deputy minister noted that Armenia highly appreciates the Senate's consistent support to Armenia. The close parliamentary cooperation between the two countries was emphasized.
Regional developments were also mentioned. Paruyr Hovhannisyan presented to the interlocutor the Armenian government's "Crossroads of Peace" project.