ՌԴ-ն չի կարողացել իրականացնել իր պնդումը. Արթուր Հովհաննիսյան
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը հայտարարել է, թե ԱՄՆ գործընկերները բավականին շահագրգռված են տարածաշրջանում խաղաղության հաստատմամբ։
«Մենք շատ ինտենսիվ համագործակցում ենք մեր գործընկերների հետ: ՀՀ պատմության մեջ երբեք նման ինտենսիվ համագործակցություն չի եղել ԱՄՆ-ի հետ: Այս իմաստով մենք ընդունում ենք մեր ցանկացած գործընկեր պետության աջակցությունը: ՀՀ-ն ամեն ինչ անում է, որպեսզի հնարավորիս շուտ կարողանանք ստորագրել խաղաղության պայմանագիրը»,- ասել է նա:
Ըստ Հովհաննիսյանի, «շուտ» հասկացությունը պայմանական է. «ՌԴ-ի կողմից եղել է առաջարկ, որպեսզի ԼՂ-ի հարցի լուծումը թողնվի սերունդներին, այսինքն՝ պահպանվի ստատուս քվոն: Մենք հրապարակային համաձայնել ենք, դրանից հետո ՌԴ-ն չի կարողացել իրականացնել իր պնդումը: Կարծում եմ՝ Ադրբեջանի ապակառուցողական վարքագծի պատճառով»,- ասել է նա։

Artur Hovhannisyan, deputy of the KP faction of the National Assembly, stated that the US partners are interested in establishing peace in the region.
"We cooperate very intensively with our partners. In the history of Armenia, there has never been such intensive cooperation with the USA. In this sense, we accept the support of any of our partner states. RA is doing everything so that we can sign the peace agreement as soon as possible," he said.
According to Hovhannisyan, the concept of "soon" is conditional, "There was a proposal from the Russian Federation to leave the solution of the Nagorno-Karabakh issue to generations, that is, to preserve the status quo. We have publicly agreed, but after that, Russia has not been able to fulfill its claim. I think because of the destructive behavior of Azerbaijan," he said.