Շիրակի մարզպետը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Շիրակի մարզպետ Նազելի Բաղդասարյանն այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել մարզպետի պաշտոնից ազատվելու դիմում։ Այս մասին նա գրել է Ֆեյսբուքի իր էջում։
«Շնորհակալություն եմ հայտնում վարչապետին բարձր վստահության, գործադիր և օրենսդիր մարմնի գործընկերներին, ինչպես նաև դիվանագիտական և միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներին` արդյունավետ համագործակցության համար։
Որքան էլ Շիրակի մարզպետի պաշտոնը պատասխանատու էր, նույնքան` պատվաբեր։ Վստահեցնում եմ, որ իմ պաշտոնավարման ժամանակահատվածում մարզի խնդիրների և հոգսերի լուծման համար մեկտեղել եմ իմ ջանքերն ու գիտելիքները։ Սակայն պետք է արձանագրեմ, որ որևէ անհատ կամ պաշտոնյա չի կարող հաջողել իր գործում, եթե չունենա գիտակ թիմ և փորձառու համախոհներ։
Շնորհակալություն եմ հայտնում Շիրակի մարզպետի աշխատակազմին` ցուցաբերած բարձր արհեստավարժության և հետևողական աշխատանքի համար։ Կատարված աշխատանքի լավագույն ցուցիչը ժողովրդի գնահատականն ու վերաբերմունքն է, որն օր-օրի ավելանալով է՛լ ավելի էր պարտավորեցրել ինձ` որպես մարզպետի։ Յուրաքանչյուր շիրակցու խնդիրն ու հոգսը համարելով իմը` սրտացավորեն փորձել եմ օր առաջ լուծում տալ։
Իմ աշխատանքում որդեգրած անաչառությունը, արդարամտությունը, պետական մտածողությունը լիահույս եմ, որ հետայսու էլ կլինեն նշաձող Շիրակի մարզպետարանի համար։ Հրաժեշտ տալով իմ հարազատ մարզին` մաղթում եմ առաջընթաց և զարգացում»,- գրել է նա։

Губернатор Ширакской области подала в отставку
Губернатор Ширакской области Назели Багдасарян подала заявление премьер-министру Николу Пашиняну об отставке с поста губернатора. Об этом она написала на своей странице в Facebook.
«Благодарю Премьер-министра за высокое доверие, коллег исполнительной и законодательной власти, а также представителей дипломатических и международных структур за плодотворное сотрудничество.
Должность губернатора Ширака была как ответственной, но и почетной. Уверяю вас, что за время своего пребывания в должности я объединила свои усилия и знания для решения проблем и забот региона. Однако я должна отметить, что ни один человек или должностное лицо не может добиться успеха в своей работе, если у него нет знающей команды и опытных сотрудников.
Благодарю коллектив губернатора Ширака за высокий профессионализм и последовательную работу. Лучшим показателем проделанной работы является оценка и отношение людей, которые, день ото дня возрастая, еще больше обязывали меня как губернатора. Считая проблему и заботу каждого жителя Ширака своей, я пыталась ее решить днем ранее.
Я очень надеюсь, что беспристрастность, справедливость и государственное мышление, принятые в моей работе, и дальше будут эталоном для Ширакской области. Прощаясь с родной областью, желаю прогресса и развития", - написала она.