Տարանտինոն գրել է իր վերջին ֆիլմի սցենարը
Կինոռեժիսոր և սցենարիստ Քվենտին Տարանտինոն ավարտել է իր նոր և հավանաբար վերջին ֆիլմի սցենարի աշխատանքը։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է «The Hollywood Reporter»-ը։
Սցենարը վերնագրված է «The Movie Critic»-ը և տեղի է ունենում 1970-ականների վերջին՝ Լոս Անջելեսում: Ֆիլմի գլխավոր հերոսը կին է լինելու, պարզաբանում է «The Hollywood Reporter»-ը։ Հրատարակության աղբյուրները նշում են, որ ֆիլմը կարող է նվիրված լինել ամերիկացի լրագրող և ամենաազդեցիկ կինոքննադատներից մեկին՝ Փոլին Քեյլին (1919-2001թթ.):
Նկարահանումները նախատեսվում է սկսել այս աշնանը: Մինչև այժմ Տարանտինոն ֆիլմը նկարահանելու պայմանագիր չի կնքել որևէ կինոստուդիայի հետ։

Тарантино написал сценарий к своему последнему фильму.
Режиссер и сценарист Квентин Тарантино закончил писать сценарий для своего нового и, возможно, последнего фильма. Об этом сообщает The Hollywood Reporter во вторник.
Сценарий называется «Кинокритик», действие которого происходит в Лос-Анджелесе в конце 1970-х годов. Главной героиней фильма станет женщина, поясняет The Hollywood Reporter. Источники издания говорят, что фильм может быть посвящен американской журналистке и одному из самых влиятельных кинокритиков Полине Кейл (1919-2001).
Съемки должны начаться этой осенью. Пока Тарантино не подписал контракт ни с одной студией на создание фильма.