Տարանտինոն գրել է իր վերջին ֆիլմի սցենարը
Կինոռեժիսոր և սցենարիստ Քվենտին Տարանտինոն ավարտել է իր նոր և հավանաբար վերջին ֆիլմի սցենարի աշխատանքը։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է «The Hollywood Reporter»-ը։
Սցենարը վերնագրված է «The Movie Critic»-ը և տեղի է ունենում 1970-ականների վերջին՝ Լոս Անջելեսում: Ֆիլմի գլխավոր հերոսը կին է լինելու, պարզաբանում է «The Hollywood Reporter»-ը։ Հրատարակության աղբյուրները նշում են, որ ֆիլմը կարող է նվիրված լինել ամերիկացի լրագրող և ամենաազդեցիկ կինոքննադատներից մեկին՝ Փոլին Քեյլին (1919-2001թթ.):
Նկարահանումները նախատեսվում է սկսել այս աշնանը: Մինչև այժմ Տարանտինոն ֆիլմը նկարահանելու պայմանագիր չի կնքել որևէ կինոստուդիայի հետ։

Tarantino wrote the screenplay for his latest film
On Tuesday, "The Hollywood Reporter"  reported that film director and screenwriter Quentin Tarantino has finished writing the script for his new and probably last film.
The script is titled "The Movie Critic" and is set in Los Angeles in the late 1970s. The film's main character will be a woman, explains "The Hollywood Reporter." Publishing sources say the film may be dedicated to American journalist and one of the most influential film critics, Pauline Kail (1919-2001).
Filming is slated to begin this fall. Until now, Tarantino has not contracted with any film studio to shoot the film.