«Պատրաստվում ենք Երևանում ևս 300 հա անտառածածկ տարածք վերականգնել»․ Տիգրան Ավինյան
Մեկ տարի գլուխներս կախ գործ ենք արել, արաբկիրցիների հետ հանդիպմանն ասել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Այս ընթացքում մարդիկ, ովքեր ասում էին դուք քարոզչություն եք անում, քարոզարշավ եք սկսել, իրենք սկսել էին հակաքարոզը։ Այս հսկայական աշխատանքի, օվկիանոսի մեջ գտնում էին մազ և ոչ ոք չէր ասում՝ ապրեք, որ 35 հա անտառ եք տնկել, իսկ մենք պատրաստվում ենք ևս 300 հա անտառածածկ տարածք վերականգնել։
Մի կետ եղավ, երբ հասկացանք, որ պատասխանատվություն վերցնելու կարողություն ունենք և բավական կամք, և այդ կետից սկսած Երևան քաղաքում սկսվեց մի այլ տրամաբանություն, այգիների վերակառուցումը դարձավ ամենակարևոր ծրագրերից մեկը և այդ այգիների բարեկարգումն սկսվեց հենց Մերգելյանի այգուց»,- նշել է փոխքաղաքապետը։

We have worked hard for a year, Tigran Avinyan, deputy mayor of Yerevan, said at the meeting with Arabkir residents.
"During this time, the people who said that you are campaigning, started a campaign, they themselves started the anti-propaganda. During this huge work, they found a hair in the ocean and no one said: live, you have planted 35 ha of forest, and we are going to restore another 300 ha of forested area.
There was a point when we realized that we have the ability to take responsibility and enough will, and from that point, a different logic began in the city of Yerevan, the reconstruction of parks became one of the most important projects and the improvement of those parks began from Mergelyan's park itself," the deputy mayor noted.