Երևանի յուրաքանչյուր վարչական շրջան պետք է ունենա պատշաճ կոմունալ ենթակառուցվածքներ և բարեկարգ միջավայր
«Երևանի յուրաքանչյուր վարչական շրջան, անկախ տարածքից և բնակիչների քանակից, պետք է ունենա պատշաճ կոմունալ ենթակառուցվածքներ և բարեկարգ միջավայր: Նուբարաշենցիների հետ հանդիպումն անցավ շատ ջերմ և անմիջական մթնոլորտում: Այստեղ հատկապես զգացվում է համայնքի ուշադրության կարիքը բնակիչների և նրանց խնդիրների նկատմամբ:
Այլ վարչական շրջանների նման Նուբարաշենում էլ կան տրանսպորտի, բակային տարածքների բարեկարգման և նաև շինությունների օրինականացման հարցեր, քանի որ վարչական շրջանի բնակիչների մեծ մասն ապրում է առանձնատներում:
Սակայն Նուբարաշենն ունի նաև երկու կարևոր խնդիր, որոնց լուծումն արդեն ընթացքում է.
Վարչական շրջանի կոյուղատար համակարգի խնդիրը տասնամյակներով անուշադրության էր մատնված: Այս տարի համայնքն ամբողջության կվերականգնի կոյուղու համակարգը՝ իսպառ փակելով այս առաջնային խնդիրը:
Մեկ այլ կարևոր հարց Նուբարաշենի հարևանությամբ գտնվող աղբավայրն է: Այսօր գործող աղբավայրը նախատեսել ենք կոնսերվացնել և կառուցել ժամանակակից աղբավայր, որտեղ հոսքաջրերի արտահոսքը կբացառվի, իսկ արտանետված գազերի օգնությամբ էներգիա կարտադրվի»:

Каждый административный район Еревана должен иметь надлежащую коммунальную инфраструктуру и благоустроенную окружающую среду.
«Каждый административный район Еревана, независимо от площади и количества жителей, должен иметь надлежащую коммунальную инфраструктуру и благоустроенную среду. Встреча с нубарашенцами прошла в очень теплой и прямой атмосфере. Здесь особенно ощущается потребность общественного внимания к жителям и их проблемам.
Как и в других административных районах, в Нубарашене также есть проблемы с транспортом, благоустройством дворовых территорий, легализацией построек, так как большинство жителей административного района проживает в частных домах.
Однако у Нубарашена есть и две важные проблемы, решение которых уже идет.
Проблема канализации административного района десятилетиями оставалась без внимания. В этом году сообщество полностью реабилитирует канализационную систему, полностью решив эту первостепенную проблему.
Еще один важный вопрос – свалка возле Нубарашена. Мы запланировали законсервировать существующую свалку и построить современную свалку, где будет исключен сток воды, а с помощью выбрасываемых газов будет производиться энергия».