ԱՀ ՊԲ-ն հերքել է Շուշիի շրջանում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակոցների լուրը
Արցախի ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 5-ին կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել ենք, մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է արձակել Ստեփանակերտից հերթափոխի մեկնած ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 և վիրավորվել 1 աշխատակից»:

Минобороны Арцаха опровергло информацию об обстреле азербайджанских позиций в Шушинском районе
Министерство обороны Арцаха распространило информационное сообщение. «Очередной дезинформацией является распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что 5 марта подразделения Сил обороны якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Шушинского района Республики Арцах.
Как мы сообщали ранее, 5 марта диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана нацелилась и обстреляла автомобиль Паспортно-визового отдела полиции, дежуривший из Степанакерта, в районе под названием «Хайпалу», в результате чего 3 сотрудника полиции были убиты и 1 сотрудник был ранен.