Երևանում մեկնարկել է հոկեյի մրցաշար
Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնի նախաձեռնությամբ ու Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ մեկնարկել է հոկեյի մրցաշարը: Պաշտոնական բացման արարողությանը մասնակցել են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանն ու Երևանում «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնի տնօրեն Վահրամ Կարապետյանը:
Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվող մրցաշարում ներկայանում են «Ереванские львы», Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության «Акулы» և ՌԴ-ից Հայաստան ժամանած «Перцы» թիմերը։
Կարևորելով մրցաշարի անցկացումը՝ Երևանի փոխքաղաքապետն ու «Դոմ Մոսկվի» կենտրոնի տնօրենը հաջողություն են մաղթել մասնակիցներին: Մրցաշարի մասնակիցներին իրենց ելույթներով ողջունել են գեղասահքի դպրոցի աշակերտները։ Մրցաշարի ավարտին թիմերը կստանան գավաթներ, մեդալներ և դիպլոմներ։

В Ереване стартовал хоккейный турнир
Хоккейный турнир стартовал в Ереванской спортивной школе фигурного катания и хоккея по инициативе центра «Дом Москвы» и при поддержке мэрии Еревана. В официальной церемонии открытия приняли участие заместитель мэра Еревана Геворг Симонян и директор центра "Дом Москвы" в Ереване Ваграм Карапетян.
В турнире, впервые проводимом в Армении, принимают участие команды «Ереванские львы», команда «Акулы» пограничного управления ФСБ России в Армении и «Перцы» из России.
Подчеркнув важность проведения турнира, заместитель мэра Еревана и директор центра "Дом Москва" пожелали участникам успехов. Воспитанники школы фигурного катания приветствовали участников турнира своими выступлениями. По итогам турнира команды получат кубки, медали и дипломы.