Վրաստանի և Հայաստանի միջև համագործակցությունը, բարեկամությունը և ռազմավարական գործընկերությունը կարևոր են մեր երկու երկրների, ինչպես նաև տարածաշրջանի բարգավաճման և կայունության համար, նշել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոչորիշվիլին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից հետո արված համատեղ հայտարարության մեջ։
Նախարարը հայտնել է նաև, որ Վրաստանում սպասում են ՀՀ նախագահի այցին։ Բոչորաշվիլին անդրադարձել է նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև նախաստորագրված համաձայնագրին։
«Վրաստանը ողջունում է Վաշինգտոնում ստորագրված խաղաղության համաձայնագիրը։ Այս պատմական համաձայնագիրը քայլ է Հարավային Կովկասում երկարատև խաղաղություն հաստատելու ուղղությամբ և հարթում է տարածաշրջանի երկարաժամկետ զարգացման ճանապարհը։ Վրաստանը միշտ էլ նշանակալի դեր է խաղացել տարածաշրջանի զարգացման գործում և շարունակելու է նպաստել տարածաշրջանային համագործակցությանը:
Հայաստանը Վրաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության անսասան կողմնակիցն է, ինչը արտացոլվում է միջազգային ասպարեզում: Մեր երկրները հաջողությամբ համագործակցում են տարբեր ձևաչափերով, և մենք կշարունակենք այս փոխշահավետ աշխատանքը միջազգային ասպարեզում»,- հավելել է վրացի նախարարը։

Georgia welcomes the Washington agreements. Bochorashvili
Cooperation, friendship, and strategic partnership between Georgia and Armenia are crucial for the prosperity and stability of our two countries, as well as the region, Georgian Foreign Minister Maka Bochorishvili stated in a joint statement following a meeting with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan.
The Minister also said that Georgia is looking forward to the visit of the Armenian President. Bochorashvili also touched upon the preliminary agreement between Armenia and Azerbaijan.
"Georgia welcomes the peace agreement signed in Washington. This historic agreement is a significant step towards establishing lasting peace in the South Caucasus and paves the way for the region's long-term development. Georgia has consistently played a pivotal role in the region's growth and will continue to make significant contributions to regional cooperation.
Armenia is a staunch supporter of Georgia's sovereignty and territorial integrity, which is reflected in the international arena. Our countries successfully cooperate in various formats, and we will continue this mutually beneficial work in the global arena," the Georgian Minister added.