Բոլոր եվրոպական երկրները պատրաստվում են Ռուսաստանի հետ հնարավոր պատերազմի, և Սերբիան պետք է ամրապնդի իր պաշտպանական կարողությունները այս իրավիճակում. ասել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը։
«Փաստերը վերլուծելիս ես գալիս եմ այն եզրակացության, որ Եվրոպայի և Ռուսաստանի միջև պատերազմը դառնում է ավելի ու ավելի ակնհայտ։ Սրանք դատարկ խոսքեր չեն։ Բոլորը պատրաստվում են դրան», - ասել է Վուչիչը:
Այսպես է նա մեկնաբանել Ֆրանսիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Ֆաբիեն Մանդոնի հայտարարությունն այն մասին, որ ֆրանսիական բանակը պետք է պատրաստ լինի Ռուսաստանի հետ բախմանը երեք-չորս տարի հետո:
Վուչիչը Մանդոնին անվանել է «չափազանց պատասխանատու գեներալ»։ Ընդ որում, նրա խոսքով, Սերբիան ստեղծված իրավիճակում հայտնվել է «մուրճի և սալի արանքում»։

Europe is preparing for war against Russia. Vucic
All European countries are preparing for a possible war with Russia, and Serbia must strengthen its defense capabilities in this situation, Serbian President Aleksandar Vučić stated.
"When analyzing the facts, I conclude that a war between Europe and Russia is becoming more and more obvious. These are not empty words. Everyone is preparing for it," said Vučić.
This is how he commented on the statement by Fabien Mandon, the Chief of the General Staff of the French Armed Forces, that the French army should be ready for a clash with Russia within three to four years.
Vučić called Mandon "an extremely responsible general." At the same time, according to him, Serbia found itself "between a rock and a hard place" in the current situation.