Ուկրաինան մտադիր է օգտագործել ռուս-ադրբեջանական հակասությունները. Զախարովա
ՌԴ ԱԳՆ-ի տվյալներով՝ Ուկրաինան մտադիր է օգտագործել ներկա պահի ռուս-ադրբեջանական հակասությունները ազգային հողի վրա ատելություն և թշնամանք հրահրելու համար։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Մասնավորապես, հայտնի է Ռուսաստանից փախստականներին գործի դնելու պլանների մասին, որոնք պատրաստ են վարձատրության դիմաց ռուսական դրոշի ներքո դիվերսիաներ իրականացնել Ադրբեջանի քաղաքացիների, ներկայացուցչությունների և մշակութային օբյեկտների նկատմամբ։
ՈւԱԾ-ն մտադիր է նման սադրանքների միջոցով վիրուսային տեղեկատվություն տարածել ադրբեջանական, թուրքական և եվրոպական մեդիատարածքում ինչ-որ ռուսական ագրեսիայի մասին»,- ասել է նա։

Украина намерена использовать российско-азербайджанские противоречия
По данным МИД РФ, Украина намерена использовать текущие российско-азербайджанские противоречия для разжигания вражды и ненависти на национальной почве. Об этом заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«В частности, известно о планах использовать беженцев из России, готовых за вознаграждение под российским флагом совершать диверсии против граждан Азербайджана, а также их представительств и культурных объектов», — сказала Захарова.
По её словам, украинская разведка планирует с помощью подобных провокаций распространять вирусный контент в азербайджанском, турецком и европейском медиапространстве, формируя образ якобы "российской агрессии".