Վաշինգտոնը ոչ մի կասկած չունի Ուկրաինայի հաղթանակի ու հաջողության հարցում. Բլինքեն
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ը կասկած չունի, որ Ուկրաինան կկարողանա հաջողության հասնել Ռուսաստանի Դաշնության հետ հակամարտությունում: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Բլինքենի խոսքով՝ ԱՄՆ-ը պատրաստ է շարունակել աջակցել Ուկրաինային այնքան ժամանակ, որքան դա կպահանջվի։ Նա նշել է, որ Վաշինգտոնը ոչ մի կասկած չունի Ուկրաինայի հաղթանակի ու հաջողության հարցում։
Նա հավելել է, որ կա Հյուսիսատլանտյան դաշինքի միասնություն, «որի նմաններն արդեն 30 տարի չէին տեսել»։
Բլինքենը հավելել է, որ տարբեր երկրներից հազարավոր ընկերություններ լքել են Ռուսաստանի Դաշնությունը՝ հեղինակության վրա ազդող բարձր ռիսկերի պատճառով։

Washington has no doubts about Ukraine's victory and success; Blinken
TASS reports that US Secretary of State Anthony Blinken stated that the US is confident that Ukraine will be able to succeed in the conflict with the Russian Federation.
According to Blinken, the United States is ready to continue supporting Ukraine if needed. He noted that Washington has no doubts about Ukraine's victory and success.
He added that the North Atlantic Alliance is united, "the likes of which had not been seen for 30 years."
Blinken added that thousands of companies from different countries had left the Russian Federation due to high reputational risks.