Իսրայելն ու Ադրբեջանը կհամագործակցեն տիեզերական տեխնոլոգիաների ոլորտում
Իսրայելը մտադիր է զարգացնել հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ տիեզերական տեխնոլոգիաների ոլորտում։ Այս մասին լրագրողներին հայտարարել է Ադրբեջանում Իսրայելի դեսպան Ջորջ Դիքը։
«Մեր հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ շատ զարգացած են տարբեր ուղղություններով։ Տիեզերական ոլորտը նրանցից է, որտեղ մենք մեծ ներուժ ենք տեսնում»,- ասել է դեսպանը՝ հավելելով, որ կցանկանար թե՛ պետական, թե՛ մասնավոր մակարդակներում ավելի մեծ համագործակցություն տեսնել այս ոլորտում։
Նրա խոսքով՝ համագործակցությունն այս ոլորտում առանձնահատուկ ներուժ ունի, քանի որ Իսրայելում այն ​​շատ զարգացած է։

Израиль и Азербайджан будут сотрудничать в сфере космических технологий
Израиль намерен развивать отношения с Азербайджаном в сфере космических технологий. Об этом журналистам сообщил посол Израиля в Азербайджане Джордж Дик.
«Наши отношения с Азербайджаном очень развиты по разным направлениям. Космическая сфера — одна из тех, где мы видим большой потенциал», — сказал посол, добавив, что хотел бы видеть более тесное сотрудничество в этой сфере как на государственном, так и на частном уровне.
По его словам, сотрудничество в этой сфере имеет особый потенциал, потому что оно очень развито в Израиле.