Իսրայելն ու Ադրբեջանը կհամագործակցեն տիեզերական տեխնոլոգիաների ոլորտում
Իսրայելը մտադիր է զարգացնել հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ տիեզերական տեխնոլոգիաների ոլորտում։ Այս մասին լրագրողներին հայտարարել է Ադրբեջանում Իսրայելի դեսպան Ջորջ Դիքը։
«Մեր հարաբերությունները Ադրբեջանի հետ շատ զարգացած են տարբեր ուղղություններով։ Տիեզերական ոլորտը նրանցից է, որտեղ մենք մեծ ներուժ ենք տեսնում»,- ասել է դեսպանը՝ հավելելով, որ կցանկանար թե՛ պետական, թե՛ մասնավոր մակարդակներում ավելի մեծ համագործակցություն տեսնել այս ոլորտում։
Նրա խոսքով՝ համագործակցությունն այս ոլորտում առանձնահատուկ ներուժ ունի, քանի որ Իսրայելում այն ​​շատ զարգացած է։

Israel and Azerbaijan will cooperate in space technologies
Israeli ambassador to Azerbaijan, George Dick, announced to journalists that Israel intends to develop relations with Azerbaijan in space technologies.
"Our relations with Azerbaijan are very developed in different directions. The space sector is one of those where we see great potential," the ambassador said, adding that he would like to see greater cooperation in this field at the state and private levels.
According to him, cooperation in this field has a unique potential because it is significantly developed in Israel.