Զելենսկին հանդիպել է եվրոպական յոթ երկրների արտգործնախարարների հետ
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հանդիպել է Կիև այցով ժամանած Էստոնիայի, Իսլանդիայի, Լատվիայի, Լիտվայի, Նորվեգիայի, Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի արտգործնախարարների հետ։ Այս մասին ասված է պետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
Զելենսկին շնորհակալություն է հայտնել բալթյան և հյուսիսային Եվրոպայի երկրներին՝ Ուկրաինայի տարածքային ամբողջականության և անկախության պաշտպանության հարցում մշտապես ակտիվ և արդյունավետ օգնության համար։
Ուկրաինայի նախագահն ընդգծել է, որ այս դժվարին պահին արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարների այցը շատ կարևոր է։

Zelensky met with foreign ministers of seven European countries
The official website of the head of state announced that the president of Ukraine, Volodymyr Zelensky, met with the foreign ministers of Estonia, Iceland, Latvia, Lithuania, Norway, Finland, and Sweden, who arrived in Kyiv.
Zelensky thanked the Baltic and Northern European countries for their active and practical assistance in protecting Ukraine's territorial integrity and independence.
The President of Ukraine emphasized that the visit of the heads of foreign departments is essential at this challenging time.