Էրդողանն ու Ասադը շուտով կհանդիպեն
Շուտով կարող է կայանալ Թուրքիայի և Սիրիայի նախագահներ Ռեջեփ Էրդողանի և Բաշար ալ-Ասադի հանդիպումը, որի կազմակերպման համար ընթանում է «կուլիսային դիվանագիտություն»։ Այդ մասին գրել է թուրքական Hürriyet թերթի սյունակագիր Աբդուլքադիր Սելվին, ով մոտ է կառավարական աղբյուրներին։
Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Կալընը հոկտեմբերին հայտարարել էր, որ Ռուսաստանն առաջարկում է միջնորդել Էրդողանի և Ասադի հանդիպմանը: Ինքը՝ Էրդողանը, նոյեմբերի կեսերին ասել էր, որ Անկարան կարող է գնահատել այս առաջարկը, երբ ժամանակը գա, քանի որ քաղաքականության մեջ «նեղանալ» չկա։ Ավելի ուշ Սելվին ասել է, որ Էրդողանի ու Ասադի հանդիպումը կարող է կայանալ Ռուսաստանում՝ նախագահ Պուտինի միջնորդությամբ։
Ավելի վաղ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ Թուրքիան ցանկանում է ավարտել քաղաքացիական պատերազմը Սիրիայում։

Erdogan and Assad will meet soon
Turkish Hürriyet newspaper columnist Abdulkadir Selvi, who is close to government sources, wrote that a meeting between the presidents of Turkey and Syria, Recep Erdogan and Bashar al-Assad, may take place soon for the organization of which "backstage diplomacy" is underway.
Turkish President's spokesman Ibrahim Kalin announced in October that Russia offered to mediate the meeting between Erdogan and Assad. Erdogan said in mid-November that Ankara could evaluate this proposal when the time comes because there is no "getting upset" in politics. Later, Selvi noted that the meeting between Erdogan and Assad could take place in Russia with the mediation of President Putin.
Earlier, Turkish Foreign Minister Ahmet Cavusoglu announced that Turkey wants to end the civil war in Syria.