Պուտինը ելույթ չի ունենա G20-ում, այդ թվում՝ առցանց
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ելույթ չի ունենա G20-ի գագաթնաժողովում, այդ թվում՝ առցանց։ Ռուսական պետական ​​լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Անդրադառնալով Ուկրաինայում տիրող իրավիճակին՝ Կրեմլի խոսնակը նշել է, որ խաղաղ բանակցությունների միջոցով հնարավոր է հասնել «հատուկ գործողության» նպատակներին, սակայն դրանք այժմ անհնար են «ուկրաինական կողմի դիրքորոշման շնորհիվ»։
Խոսելով հացահատիկի գործարքի երկարաձգման հնարավորության մասին՝ ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ նման որոշումները չեն հայտարարվում. «Բանակցությունները շարունակվում են»,-պարզաբանել է Պեսկովը։

Путин не будет выступать на G20, в том числе онлайн
Президент России Владимир Путин не будет выступать на саммите G20, в том числе онлайн. Как сообщают российские государственные СМИ, об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
Коснувшись ситуации на Украине, представитель Кремля отметил, что достичь целей «спецоперации» можно путем мирных переговоров, но они сейчас невозможны «из-за позиции украинской стороны».
Говоря о возможности продления зерновой сделки, пресс-секретарь президента РФ отметил, что о таких решениях не сообщается. «Переговоры продолжаются», — пояснил Песков.